Skip to content

Projekt PAMIĘĆ 81

Informujemy, że III LO przystąpiło do realizacji projektu Pamięć81 Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie. Koordynatorkami projektu zostały panie: Ewa Klarecka oraz Barbara Bugaj – Hojka. Szczegóły na stronie:

http://pamiec81.pl/

W ramach działań projektowych powstała wystawa poświęcona 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

6 października pani Barbara Bugaj- Hojka i pani Ewa Klarecka wzięły udział w wykładzie pt. Zdarzenia, które obudziły ducha wolności. Wykład miał miejsce w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach.

Od 15 października, przez następne 3 tygodnie, wszyscy uczniowie naszej szkoły zostaną zapoznani z wystawą przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej pod tytułem – STAN WOJENNY 1981-83. Prezentację w formie wirtualnej udostępnią wychowawcy na lekcjach wychowawczych, z możliwością omówienia jej na lekcjach historii. Wystawa w formie stacjonarnej zostanie zaprezentowana przy sali historycznej nr 117.

link do wystawy
https://ipn.gov.pl/download/1/368178/stanwojennywystawaB113122019m.pdf

W ramach realizacji zadań projektowych nauczyciele historii zapoznają uczniów z filmem ukazującym wprowadzenie stanu wojennego w Polsce pt. “Nie zabierajcie nam mamy”, natomiast wychowawcy na lekcjach wychowawczych zapoznają uczniów z Wystawą IPN – pt. Stan wojenny. Wystawa IPN prezentowana jest także w formie stacjonarnej przy sali 117.

W dniu 10. listopada uczniowie III LO wzięli udział w szkolnym etapie Wojewódzkiego konkursu wiedzy o stanie wojennym.

Wystawa prac uczniowskich poświęconych tematyce stanu wojennego

11.marca 2022 roku odbyła się gala podsumowująca projekt Pamięć 81. Wśród szkół, które wykonały wszystkie zadania i otrzymały certyfikat, znalazło się także III LO. Gratulujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w realizację projektu w naszym liceum.