Współpraca z Instytucjami

DSC00906
DSC00947

W roku szkolnym 2016/2017 nasza szkoła rozpoczęła oficjalną współpracę z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

W ramach współpracy z Wydziałem Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach klasa medyczna liceum uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Technologii Wody i Ścieków. Były one prowadzone przez panią dr inż. Katarzynę Moraczewską – Majkut oraz pana dr inż. Witolda Nocoń. Uczniowie samodzielnie oznaczali kwasowość, zasadowość i twardość wody oraz zobaczyli jak można usunąć fosfor ze ścieków w procesie koagulacji. Następnie pani dr hab. inż. Wioletta Przystaś oprowadziła młodzież po pracowniach znajdujących się na Katedrze Biotechnologii Środowiskowej. Zajęcia były dla uczniów bardzo ciekawe i atrakcyjne. Dziękując wszystkim osobom za zaangażowanie i poświęcony czas liczymy na dalszą współpracę z uczelnią.

III LO nawiązało współpracę z Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. W ramach współpracy uczniowie biorą udział w warsztatach Młodzieżowej Akademii Rozwoju dofinansowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 współfinansowanego ze Środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

W warsztatach nt. Narzędzi budowania stron internetowych i tworzenia blogów oraz Arkusz kalkulacyjny w analizie dużych zbiorów uczestniczyli uczniowie klas politechnicznych.